Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

5 червня 1819 року народився Джон Кауч Адамс - британський математик і астроном, відомий тим, що першим відкрив Нептун.
5 червня 1977 року в продажі з'явився перший персональний комп'ютер Apple II.

Споживачів зобов'язали обладнати свої будинки приладами обліку тепла та води

11.08.2017 11:08
Споживачів зобов'язали обладнати свої будинки приладами обліку тепла та води

Президент підписав закон "Про комерційний облік комунальних послуг", прийнятий парламентом у червні. Він передбачає обов'язкове встановлення в будинках лічильників тепла та холодної й гарячої води. Що це означає, зокрема, для споживачів, які вже давно платять за воду за квартирними лічильниками, а за тепло -- за загальнобудинковими?

Докладніше про цей закон газета Експрес говорить з Дмитром Левицьким, юристом у галузі житлово-комунального господарства, та Святославом Павлюком, експертом групи "Енергетична реформа" Реанімаційного пакета реформ.

-- Отож, що змінює закон, який підписав Президент, для споживача комунальних послуг?

Д. Левицький:

-- Передовсім закон зобов'язує обладнати багатоповерхові будинки вузлами комерційного обліку -- мова про загальнобудинкові лічильники на тепло та холодну воду. Тобто при оплаті за ці послуги враховуватимуть показники загальнобудинкових лічильників. Тепер же споживач платить за воду за квартирним лічильником. А є такі спритники, котрі у квартирі прописані одні, тоді як живе в ній значно більше людей й немає лічильника, відповідно, споживач платить менше. Після того як закон набуде чинності, такий абонент буде змушений платити за воду, котру справді використав.

Законом також заборонено приєднання житлових і нежитлових будівель до зовнішніх інженерних мереж без оснащення таких будівель вузлами комерційного обліку відповідних комунальних послуг.

С. Павлюк:

-- Завдяки цьому закону споживач знатиме, за що саме платить. Бо на сьогодні в тарифах закладено вищу норму споживання тепла, ніж ми споживаємо насправді. Після того як встановлять лічильники, будемо знати не лише скільки тепла вийшло з котельні, а й скільки надійшло в будинок. Отож матимемо інформацію про реальні втрати в мережах. Вони не повинні перевищувати 13 відсотків, де-факто ж у тарифах ці втрати закладають на рівні 19 відсотків, а подекуди -- навіть 25 відсотків.

-- Коли всі будинки мають бути обладнані будинковими лічильниками?

С. Павлюк:

-- Згідно з прийнятим законом, оснащення вузлами комерційного обліку будівель оператор зовнішніх інженерних мереж зобов'язаний здійснити у такі терміни: лічильниками теплової енергії -- протягом року, гарячої та питної води для нежитлових будівель -- також за рік, а лічильниками для житлових будівель -- протягом двох років. Крім встановлення лічильників, закон передбачає обов'язкову сертифікацію енергоефективності будівель і об'єктів будівництва.

-- А хто оплачуватиме купівлю й встановлення загальнобудинкових приладів обліку?

Д. Левицький:

-- Законом передбачаються три шляхи фінансування -- їх встановлює надавач комунальних послуг, який розстрочує сплату внесків на п’ять років або на інший термін, за згодою сторін. Співвласники будинку самостійно встановлюють прилади обліку власним коштом. Передбачено також фінансування з коштів місцевого бюджету. Якщо це не бере на себе місцевий бюджет, то оплата лягає на плечі мешканців.

-- Скільки коштують такі лічильники?

Д. Левицький:

-- На ринку є великий вибір загальнобудинкових лічильників тепла за різною ціною. Вона становить від 10 до 20 тисяч гривень, залежно від виробника. Але споживачеві, крім купівлі такого лічильника, треба платити і за їх повірку. А вона також платна.

Богдан КУФРИК

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter