Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Фахівець розповіла про особливості пізньої вагітності

11.08.2017 10:07
Фахівець розповіла про особливості пізньої вагітності

Відома українська співачка Гайтана днями стала мамою. Свого первістка вона народила у 38 років. Чимало українок у такому віці вже онуків бавлять! Та у Європі і США перші пологи навіть після сорока років -- доволі поширене явище.

-- Який вік вважається пізнім для вагітності? -- газета Експрес питає Галину Сильвестер, акушерку-гінеколога вищої категорії, національної тренерки з питань планування сім’ї та репродуктивного здоров’я.

-- З точки зору сучасної медицини, "пізньою" вважається вагітність, коли жінці за 35. Добре це чи погано? Серед лікарів немає єдиної думки про відкладання вагітності.

-- Тоді спробуймо розібратися. Які "плюси" пізньої вагітності?

-- Зазвичай матері старшого віку набагато відповідальніше підходять і до планування вагітності, і до пологів, і до виховання дитини. Поширена думка, що пізні діти більш талановиті і психологічно розвинені в порівнянні зі своїми однолітками. Та це тому, що батьки середнього віку приділяють своїм дітям більше уваги, часу та сил, ніж молоді. Вони емоційно готові взяти на себе відповідальність за нове життя.

-- Тепер про "мінуси". Чи правда, що з віком можливість завагітніти зменшується?

-- На жаль, так. Якщо в жінки 30 років ймовірність завагітніти впродовж місяця становить 20%, то вже через десять років цей показник знижується лише до 5%. Це тому, що з віком запас яйцеклітин стає меншим, а ті, які залишаються, починають старіти. Також зменшується кількість овуляцій. Тобто під час менструацій рідше й рідше утворюються яйцеклітини. Тому після 35 років і знижується здатність до зачаття і виношування дитини.

Крім того, у багатьох старших жінок з'являються гінекологічні хвороби, які зменшують шанси завагітніти або виносити дитину. Це пов’язано з гормональним фоном, що змінюється з віком. Наприклад, розвивається хвороба слизової оболонки матки -- ендометріоз. Доволі часті випадки непрохідності труб. А це не діє яйцеклітині потрапити до матки.

-- І які можуть бути ризики при пізній вагітності?

-- Зазвичай відзначають передчасний початок пологів із передчасним відходженням навколоплідних вод, гіпоксією плоду, слабкістю пологової діяльності, кровотечами...

Усі ці фактори підвищують ймовірність того, що пологи закінчаться кесаревим розтином. У жінок, що народжують первістків до сорока років, ймовірність проведення кесаревого розтину -- 40%, а в тих, кому за сорок, -- вже 47%.

-- Як пізня вагітність впливає на майбутню дитину?

-- Доведено, що разом із віком матері збільшується і ризик народження дитини з хромосомними аномаліями. Однак сучасний розвиток пренатальної діагностики дає родині можливість на досить ранньому терміні вагітності обстежити плід і виявити можливі відхилення.

Головне при вагітності після 35 років -- постійно проходити обстеження та слідкувати за дитиною в першому та другому триместрах. Обов'язкова неінвазивна перинатальна діагностика -- біохімічний перинатальний скринінг УЗД. Якщо є підозра на хромосомні аномалії, вдаються до більш точних методів визначення відхилення в розвитку. Це аналіз навколоплідних вод або крові дитини, одержуваної з пуповини.

Найкраще пройти обстеження ще до вагітності. Обов'язковими є аналізи крові, сечі, визначення групи крові й резус-фактора, обстеження на хронічні генітальні інфекції, TORCH-інфекції, рівень гормонів. Крім того, потрібна консультація терапевта.

Вікторія СЕРЕДА

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter