Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Названо країни, де найкраще живеться пенсiонерам

07.08.2017 14:08
Названо країни, де найкраще живеться пенсiонерам

Новий iндекс, що вимiрює стан здоров'я та благополуччя людей похилого вiку, представили Мiжнародна асоцiацiя геронтологiї та Всесвiтнiй конгрес герiатрiї.

Новий барометр для оцiнювання того, як країни адаптуються до рiзкого збiльшення кiлькостi пенсiонерiв та частки людей похилого вiку у структурi населення, розробили на їх замовлення дослiдники з Mailman School of Public Health та унiверситету Пiвденної Калiфорнiї за пiдтримки Фонду Джона Гартфорда, пише газета Експрес.

Вони взяли до уваги п'ять основних соцiальних та економiчних критерiїв, що вiдображають стан та добробут людей похилого вiку в країнi, якi можна спостерiгати з часом та порiвнювати. Це -- безпека, рiвень охорони здоров'я, економiчна рiзниця мiж багатими i бiдними, продуктивнiсть працi i зв'язок поколiнь.

"Тепер, коли дедалi людей доживає до похилого вiку, дуже важливо розробити стратегiю для всього суспiльства, щоб воно успiшно адаптувалося до населення, що старiє", -- каже Джон Роу, доктор медичних наук, який очолював мiждисциплiнарну команду дослiдникiв.

Наразi до iндексу Гартфорда включили лише 30 країн Європи та Америки, де був найкращий доступ до нацiональних джерел даних щодо населення похилого вiку. Виявилося, що найкраще старiти в таких п'яти країнах: Норвегiя, Швецiя, США, Нiдерланди та Японiя. Далi в рейтингу -- Iрландiя, Данiя, Нiмеччина, Фiнляндiя та Iспанiя. А от Польща й Угорщина пасуть заднiх.

"Iндекс демонструє, що Сполученi Штати, незважаючи на загальнi проблеми з несправедливiстю та соцiальною згуртованiстю, досягли успiху в тому, щоб подбати про фiнансову безпеку, продуктивнiсть та активнiсть американцiв старшого вiку", -- зазначила Дана Голдман, професор.

Iндекс соцiального старiння за п'ятьма показниками забезпечує новий контекст для вимiрювання стану соцiального здоров'я населення. Попереднi порiвняння робили лише для певної групи промислово розвинутих країн, вони були передусiм зорiєнтованi на економiчнi показники, такi як участь у майбутньому робочому життi, i не повнiстю вiдображали нерiвнi можливостi людей старшого вiку.

Отже, для формування iндексу Гартфорда експерти оцiнили передусiм продуктивнiсть i взаємодiю на ринку працi (використання пенсiонерiв як робочої сили, а також для неринкової продуктивної дiяльностi -- волонтерства, пенсiйний вiк, способи поетапного виходу на пенсiю -- наприклад, через неповний робочий день, пенсiйнi програми). Наступнi складовi -- добробут (стан здоров'я, доступ до якiсної медичної допомоги); рiвень капiталу (визначає прогалини в добробутi та економiчнiй безпецi мiж багатими та бiдними, рiвень заощаджень та адекватнiсть соцiального страхування); безпека (заходи з пiдтримки пенсiйного та фiзичного захисту). Ще один цiкавий фактор -- згуртованiсть. Експерти оцiнили зв'язок мiж рiзними поколiннями та групами в соцiумi: чи iнтегрованi старшi люди в суспiльство, чи мають належну соцiальну пiдтримку, чи мають можливiсть навчатися у старшому вiцi, користуватися пiльговими програмами, а також чи обмiнюються подарунками й чи пiдтримують грiшми одне одного члени їхньої сiм'ї.

"Новий iндекс дає точну картину того, чи добре суспiльства адаптуються до старiння населення, -- каже Дана Голдман. -- Використовуючи надiйнi економiчнi та соцiальнi показники, якi є широко доступними, цей iнструмент дає країнам змогу ширше розглядати як поточнi умови, так i можливi майбутнi демографiчнi реалiї".

"Неможливiсть адаптацiї до старiння є ризикованою стратегiєю для країни, - зазначив Роу. -- Якщо ми нехтуємо розробкою i впровадженням ефективної полiтики в цьому напрямi, у нас буде велика напруженiсть мiж поколiннями, зростатиме розрив мiж багатими i бiдними, пiдвищуватиметься ризик зубожiння для старшого i бiльш залежного населення".

Марiчка ЯВОРНИЦЬКА

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter