Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Лiдер нового поколiння iнтернету lifecell став першим оператором, що зробив швидкiсний зв'язок 4.5G реальнiстю, запустивши його одночасно 30 березня 2018 року в найбiльшiй кiлькостi обл
Реалізація бодай частини планів та амбітних цілей Маска здатна здійснити технологічну революцію у світіУ середньому кожен мешканець американського Л

Ці літні забави допоможуть дітям краще навчатися у школі

27.07.2017 20:56
Ці літні забави допоможуть дітям краще навчатися у школі
Сьогодні чимало батьків складають дитині на літо цілу навчальну програму, яка не поступається шкільній. Бо впевнені, що за три місяці школяр забуде все, що знав. Інші критикують таку позицію, запевнюючи, що літо – це заслужена перерва від навчання, тому дітям треба давати волю. Як знайти золоту середину, розповідає Експрес-онлайн  Ганна Нестюк, методист Національного еколого натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти та науки України.
 
– Займатись із дитиною треба й влітку. Але треба розвивати розумові здібності, а не вчити шкільну програму по другому колу, – каже Ганна Нестюк. – Адже коли добре працює пам'ять, увага, мислення та мовлення, школяру набагато легше засвоїти навчальний матеріал".
 
– Як розвинути ці здібності?
 
– Складайте з дитиною пазли, робіть орігамі й усе, що пов'язано з дрібною моторикою рук. А покращити пам’ять можна  за допомогою методу ейдетики, що розвиває образне мислення. Наприклад, запам'ятовувати різні за змістом слова за допомогою ланцюжка асоціацій. Таким чином дитина легко вчитиме вірші, запам’ятовуватиме правила чи математичні формули.
 
– Як налаштувати дитину на шкільний ритм життя?
 
– Є біологічний і психологічний аспекти підготовки до школи. У першому випадку йдеться про ранній підйом. Для того, щоб виробився цей умовний рефлекс, вже з серпня дитина має засинати не пізніше дев’ятої вечора. Тоді вона без проблем прокидатиметься о сьомій ранку.
 
Що важливо, школяр також має бути психологічно готовим. Дитина має вміти спілкуватись як з однолітками, так і з дорослими, самостійно шукати вихід з проблемних ситуацій. А ще дитина обов'язково повинна визнавати авторитет дорослих. Тому не можна обговорювати недоліки вчителів при дітях.
 
– Чи варто повторювати шкільну програму?
 
– За тиждень-півтора до початку навчання варто повторити шкільний матеріал. Адже дитина може розгубитись при перевірці знань. Навчайтесь у процесі гри. А ще навчання треба максимально наближати до практичного застосування. Наприклад, вчити 10 слів англійською, що трапились дорогою до магазину. Такі методи  треба підбирати для дітей, які неуспішні в навчанні. Адже зазвичай їм просто нецікаво на уроках.
 
У середньому такі літні заняття повинні тривати близько 30 хвилин на день. Адже стільки здатні концентрувати увагу школярів, які перейшли до п'ятого класу. А в дітей молодшого шкільного віку -- це всього 10-15 хвилин.
 
Вікторія ДЕМНИК
 
vikdem20@gmail.com
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter