Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Біль у спині, якщо його ігнорувати, може призвести до цілковитого знерухомлення

15.07.2017 22:09
Біль у спині, якщо його ігнорувати, може призвести до цілковитого знерухомлення

За статистикою, вісім з десяти осіб хоча б раз у житті відчували дискомфорт у спині. Часто візит до лікаря в такому випадку люди відтягують, сподіваючись, що "завтра минеться". Однак у 90% випадків причиною постійного болю в спині є остеохондроз, що може призвести до міжхребцевої грижі. Чим це загрожує?

Докладніше розпитуємо Андрія Лабінського, доцента кафедри реабілітації та нетрадиційної медицини Національного медуніверситету імені Данила Галицького.

-- Що це таке -- міжхребцева грижа?

-- Це захворювання, що виникає на пізніх стадіях остеохондрозу. Внаслідок деструктивно-дегенеративних процесів диск змінює свою форму, і частина його з-поміж хребців виходить у простір навколо хребта та може перетискати нерви, які йдуть до певних частин тіла. У шийному відділі -- це нерви, які йдуть до голови і рук, у грудному -- нерви, що беруть участь у функції дихання, у нижньому відділі хребта -- нерви, що забезпечують функції нижніх кінцівок. Тому, для прикладу, хворий з грижею міжхребцевого диска в поперековому відділі відчуває слабкість і біль у ногах.

-- Які ще симптоми грижі?

-- Основний симптом грижі міжхребцевого диска -- сильний біль у спині та попереку, що не вщухає понад 30 днів. Такий біль важко заспокоїти спеціальними знеболювальними засобами, він характеризується слабкістю та іноді відчуттям заніміння.

-- Хто схильний до цього захворювання?

-- Тут вирішальну роль відіграє спосіб життя. Якщо людині щодня доводиться піднімати важкі предмети, не одну годину проводити за кермом чи комп’ютером -- ризик міжхребцевої грижі великий. Тому що в будь-якій позі, яка є вимушеною, процес обміну речовин сповільнюється в деяких частинах хребта.

-- А що робити людям, які змушені весь робочий день проводити за комп’ютером?

-- Сім-вісім годин в одній позі -- про таке не може бути й мови! Обов’язково слід робити перерву. У будь-якій позі, яка є вимушеною, а рухомість недостатньою, виникає застій у хрящовій тканині, що призводить до її деструктивних змін, до міжхребцевої грижі в тому числі. Ще один важливий момент -- часто люди люблять вилежуватись на м’яких диванах чи ліжках. А це теж несприятливо для хребта. Він любить тверду поверхню та якісні матраци.

-- А як лікують міжхребцеву грижу?

-- Лікування проходить важко, особливо, коли йдеться про пізні стадії хвороби. Тоді потрібне оперативне хірургічне втручання. Якщо ж захворювання виявили на ранніх стадіях, то можна певними мануальними прийомами його подолати. При цьому треба обмежити фізичну активність, не підіймати важкого та вживати протизапальні препарати -- хондропротектори, які поліпшують структуру хряща. Ярина ПАСЛАВСЬКА

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter