ТЕХНОЛОГІЇ

Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.
Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.

Біль у спині, якщо його ігнорувати, може призвести до цілковитого знерухомлення

15.07.2017 22:09
Біль у спині, якщо його ігнорувати, може призвести до цілковитого знерухомлення

За статистикою, вісім з десяти осіб хоча б раз у житті відчували дискомфорт у спині. Часто візит до лікаря в такому випадку люди відтягують, сподіваючись, що "завтра минеться". Однак у 90% випадків причиною постійного болю в спині є остеохондроз, що може призвести до міжхребцевої грижі. Чим це загрожує?

Докладніше розпитуємо Андрія Лабінського, доцента кафедри реабілітації та нетрадиційної медицини Національного медуніверситету імені Данила Галицького.

-- Що це таке -- міжхребцева грижа?

-- Це захворювання, що виникає на пізніх стадіях остеохондрозу. Внаслідок деструктивно-дегенеративних процесів диск змінює свою форму, і частина його з-поміж хребців виходить у простір навколо хребта та може перетискати нерви, які йдуть до певних частин тіла. У шийному відділі -- це нерви, які йдуть до голови і рук, у грудному -- нерви, що беруть участь у функції дихання, у нижньому відділі хребта -- нерви, що забезпечують функції нижніх кінцівок. Тому, для прикладу, хворий з грижею міжхребцевого диска в поперековому відділі відчуває слабкість і біль у ногах.

-- Які ще симптоми грижі?

-- Основний симптом грижі міжхребцевого диска -- сильний біль у спині та попереку, що не вщухає понад 30 днів. Такий біль важко заспокоїти спеціальними знеболювальними засобами, він характеризується слабкістю та іноді відчуттям заніміння.

-- Хто схильний до цього захворювання?

-- Тут вирішальну роль відіграє спосіб життя. Якщо людині щодня доводиться піднімати важкі предмети, не одну годину проводити за кермом чи комп’ютером -- ризик міжхребцевої грижі великий. Тому що в будь-якій позі, яка є вимушеною, процес обміну речовин сповільнюється в деяких частинах хребта.

-- А що робити людям, які змушені весь робочий день проводити за комп’ютером?

-- Сім-вісім годин в одній позі -- про таке не може бути й мови! Обов’язково слід робити перерву. У будь-якій позі, яка є вимушеною, а рухомість недостатньою, виникає застій у хрящовій тканині, що призводить до її деструктивних змін, до міжхребцевої грижі в тому числі. Ще один важливий момент -- часто люди люблять вилежуватись на м’яких диванах чи ліжках. А це теж несприятливо для хребта. Він любить тверду поверхню та якісні матраци.

-- А як лікують міжхребцеву грижу?

-- Лікування проходить важко, особливо, коли йдеться про пізні стадії хвороби. Тоді потрібне оперативне хірургічне втручання. Якщо ж захворювання виявили на ранніх стадіях, то можна певними мануальними прийомами його подолати. При цьому треба обмежити фізичну активність, не підіймати важкого та вживати протизапальні препарати -- хондропротектори, які поліпшують структуру хряща. Ярина ПАСЛАВСЬКА

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter