Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

5 червня 1819 року народився Джон Кауч Адамс - британський математик і астроном, відомий тим, що першим відкрив Нептун.
5 червня 1977 року в продажі з'явився перший персональний комп'ютер Apple II.

Лікар перелічує 8 причин ніколи не сідати на дієту

19.06.2017 11:00
Лікар перелічує 8 причин ніколи не сідати на дієту
Мішель Мей, лікар-нутриціонист, автор книги «Їж те, що любиш, і люби те, що їси» ( «Eat What You Love, Love What You Eat»), переконує: дієти не допомагають схуднути.

1. Дієти не дають стійкого результату

Тільки в наших мріях ми можемо скинути десять кілограмів на новомодній дієті, а повернувшись до звичайного харчування, не набрати їх знову. Дослідження, опубліковані в Journal of Obesity, показали, що тільки 20% учасників змогли підтримувати зниження ваги протягом року після дієти. Причому цей відсоток скоротився в наступні два роки. Автори дослідження стверджують, що результати були би ще гіршими, якби в групу учасників увійшли люди з популярними в наші дні розладами харчової поведінки або тривожністю.

2. Ви можете набрати більше, ніж втратили

Дієтологами було доведено, що підхід до їжі, пов'язаний із постійними обмеженнями і контролем ваги, абсолютно неефективний для тривалого, а не короткочасного результату. Проаналізувавши 31 дослідження на тему дієт, доктор Трейсі Манн прийшла до висновку , що «немає абсолютно ніяких даних, які підтверджують, що дієти сприяють тривалому зниженню ваги або вчать здоровому харчуванню». Манн виявила, що дві третини учасників, які сиділи на дієті, в найкоротші терміни набрали більше кілограмів, ніж втратили.

3. Дієти знижують метаболізм, але підсилюють відчуття голоду

Центральна нервова система постійно контролює ідеальний обсяг жирових запасів в організмі за допомогою метаболізму, поведінкових, нейроендокринних і автономних механізмів. Це називається «адаптивний термогенезис". Тому, намагаючись підтримувати меншу вагу, метаболізм буде адаптуватися до нових стандартів. А ось відчуття голоду буде тільки рости.

4. Метаболічна адаптація збережеться протягом довгого часу

У нещодавно опублікованому дослідженні говориться, що після конкурсу схуднення The Biggest Loser основний обмін речовин учасників становив 610 калорій на день. Шість років по тому він залишався все таким же зниженим - всього 704 калорії на день. Тринадцять із чотирнадцяти учасників набрали майже всі скинуті кілограми.

5. Дієти вимагають вашого часу й енергії

Коли людина сідає на дієту, їй у найкоротші терміни належить стати експертом в області ігнорування почуття голоду, контролю за кожною калорією і здатності відвернутися від улюбленої їжі. Головне правило дієти - їсти «хороші» продукти і відмовитися від «поганих» - вимагає витрат енергії і сил хоча б на складання денного раціону. Ті, у кого це виходить, ризикують замкнутися в порочному колі обмежень харчування. У ньому споживання їжі неминуче тягне за собою почуття провини і відрази, тоді як змінити свої харчові звички можливо тільки через задоволення.

6. Дієти призводять до негативних психологічних наслідків

Лікарями було доведено, що постійний контроль за їжею може привести до розладів харчової поведінки, обжерливості, дисфорії, одержимості їжею і процесом поїдання їжі, а також підвищує емоційну чутливість.

7. Дієта - це підхід «зовні всередину»

Дієти вчать нас ігнорувати потреби власного організму, змушуючи підкорятися указам іншої людини. Укази - це ті самі правила дієт, які прописує автор. Наприклад, обмежена кількість калорій на день може змушувати ігнорувати почуття голоду, тобто потреби свого організму. І навпаки, дієта, яка наказує харчування по годинах, змушує нас споживати їжу тоді, коли ми її зовсім не хочемо і відчуття голоду не маємо. З часом це призводить до своєрідного «роз'єднання» з власним тілом і нездатності зрозуміти його потреби.

8. Дієта тягне за собою почуття провини, голоду і призводить до переїдання

У всіх дієтах є обмеження на ті чи інші продукти. Але як тільки нам забороняють якусь страву, вона стає для нас в кілька разів бажанішою. І як тільки ми піддаємося бажанням і з'їдаємо «заборонений плід», нас накриває почуття провини і відрази до себе. Коло замкнулося: з'їсти-покаятися-повторити. Тому запам'ятайте - це не ви підвели дієту. Це дієта підвела вас.

За матеріалами сайту Жіночий порадник

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

b

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter