ТЕХНОЛОГІЇ

Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.
Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.

Для процедури проколювання вушок має велике значення не тільки вік, але й... погода

16.06.2017 13:13
Для процедури проколювання вушок має велике значення не тільки вік, але й... погода

Коли проколювати дитині вушка, -- вирішують, як правило, дорослі. Тому часто можна побачити і немовля з коштовними камінчиками у вухах. Та чи не зарано робити таку болісну процедуру маляті? Що кажуть про це спеціалісти?

Газета Експрес говорить про це з Олександром Куликом, лікарем–оталарингологом.

-- Чи можна немовлятам проколювати вушка?

-- Коли проколювати вушка, найкраще вирішувати самій дитині. Але це вона зможе зробити, звичайно, десь з семирічного віку. Часто батьки вже кількамісячній дитині роблять цю процедуру. На це є причини: дитина не матиме такого стресу від проколювання вух, швидше все забуде і так далі. Проте, варто усвідомлювати, що в такому ранньому віці немовля не розуміє, що за вушко не можна тягнути та подразнювати його пальчиками, важче також і доглядати за вухами. Батьки не завжди  зважають і на той факт, що вушка, як і весь організм дитини, ростуть, їх розміри змінюються, і може виявитися, що згодом сережки будуть розміщені непропорційно.

-- А коли найкраще провести таку процедуру?

-- Якщо вирішили проколоти дитині вуха, потрібно звернути увагу на погоду в день, коли ви це хочете робити. Скажімо, вітряного та спекотного дня не варто робити цю процедуру, оскільки із пилом у ранку може потрапити й інфекція. Також не варто це робити в холодну пору року, тому що шапочка буде подразнювати вушка. Я б радив проколювати вуха або навесні, або восени. Не слід цього робити, якщо в дитини підвищена температура тіла, прорізаються зуби, чи організм виснажений після хвороби.

-- Де найкраще робити цю процедуру?

-- Для батьків має бути вирішальним фактор безпеки для дитини. Нині ця процедура займає кілька хвилин, її роблять за допомогою спеціального стерильного пістолета. Пістолет заряджений кульчиком з медичної гіпоалергенної сталі, яка не окислюється, відтак добре переноситься. Місце проколювання протирають спиртом або перекисом водню. Медичну сережку потрібно носити кілька місяців, поки вушка не загояться, а потім можна змінити на іншу.

-- Як доглядати за проколотими вушками?

-- Від трьох до п’яти тижнів після проколювання мочку вушка слід протирати спиртом або перекисом водню. Можна це робити двічі на день. Для цього не потрібно знімати кульчика, а просто рухати його, з обох боків вуха ватою прочищаючи таким чином місце проколу. Через кілька днів після проколювання дитина може приймати душ або ванну. Якщо ж так сталося, що у ранку потрапила інфекція і вона почала гноїтися, потрібно робити промивання розчином марганцівки до тих пір, поки вона не загоїться.

Олеся КРАСНОВСЬКА

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter