ЦІКАВО

Якщо батьки часто "сидять" у смартфонах, то діти відчувають себе непотрібними.
Вікторія Бекгем та Міранда Керр називають цю олію одним із секретів своєї краси. І справді - вона допомагає у багатьох ситуаціях і годиться для різноманітних домашніх процедур.
Співачка виставила світлину з собакою і без макіяжу.
Шкіра навколо очей чутливіша й ніжніша у 3-5 разів, аніж усе обличчя. Тому саме на ній першими проявляються ознаки втоми, недоспаних ночей та старіння. Дерматолог Надін Помаред радить, як можна виправити ці недоліки.
Випікаються такі вафлі менше 1 хвилини у вафельниці, тому усі вітаміни збережуться!

ТЕХНОЛОГІЇ

Успiшний айтiшник Нiк Бiлогорський - про роботу у "Фейсбуцi" й "Майкрософтi", консультування з кiбербезпеки ФБР та плюси і мiнуси українських хакерiв
Американцi звуть його просто -- Нiк. Вiн народився в Українi (якщо точнiше -- у Харковi), закiнчив тут школу, а потiм виїхав iз матiр'ю за океан.
Бiльшiсть чохлiв для планшетiв виконує тiльки одну функцiю — захисну.
Стандартнi накладки, конверти, портмоне i книжки оберiгають гаджети вiд падiння та забруднення, але не розширюють їх можливостей.

Нас буде ще менше: До 2050 року населення України скоротиться до 32 мільйонів осіб

21.03.2017 14:09
Нас буде ще менше: До 2050 року населення України скоротиться до 32 мільйонів осіб

Такий песимістичний прогноз озвучив аналітичний підрозділ групи "The Economist". Катастрофічного зменшення населення очікує й Світовий банк, якщо найближчими роками в нашій країні кардинально нічого не зміниться, зокрема, не зростатиме економіка більше аніж на 1 -- 2% щорічно.

-- На сьогоднішній день досить численним є покоління населення, народжене в 60 -- 80-х роках, -- розповідає газеті Експрес Лідія Ткаченко, старший науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень. -- З часом ці люди, як то кажуть, сходитимуть з арени, тобто помиратимуть, а основу населення становитиме нечисленне покоління, що народилося на початку цього століття, у час економічної кризи. Це одна з головних причин, чому українців суттєво поменшає.

У нас може бути два сценарії розвитку подій. Оптимістичний передбачає: якщо народжуваність й тривалість життя зростатиме, тоді до 2050 року в Україні проживатиме 39 млн. осіб. Коли ж ці два чинники залишаться такими, як сьогодні, тобто і народжуваність не підвищуватиметься, й тривалість життя не зростатиме, то населення може скоротитися до 32 млн. осіб чи й менше.

-- Ймовірність якого сценарію вища?

-- Звичайно, що другого. Бо навряд чи в таких економічних умовах можна сподіватися на зростання народжуваності й тривалості життя. Населення дуже чутливо реагує на погіршення економічних умов. Західні експерти прогнозують, що в найближчі роки наша економіка зростатиме лише на 1 -- 3% щорічно. Це занадто мало, ми залишатимемося дуже бідною країною. А тенденція у світі така, що люди з бідних держав хочуть переїхати в багатші. Це в принципі завжди було, але зараз просто з'явилося більше можливостей це зробити. Бачимо, що зростає не тільки трудова міграція за кордон, але й освітня.

Тобто міграція також вимиватиме населення з країни, якщо вона й далі залишатиметься такою бідною та неблагополучною. У наступні роки міграційні настрої тільки посиляться. Якщо ці нечисленні покоління почнуть масово виїжджати за кордон, тоді важко уявити, що відбудеться з державою. За всіма міжнародними рейтингами, зокрема прогнозами ООН, Україна входить у десятку країн із найвищим темпом скорочення населення.

-- Які це загрози несе?

-- Не буде кому працювати, бо передусім виїжджають люди працездатного віку. У багатьох розвинених країнах зараз також депопуляція, низька народжуваність, їм потрібні робочі руки, й вони радо приймають наших мігрантів. Вочевидь, з часом не буде чим наповнювати Пенсійний фонд. Якщо не буде кому працювати, то хто ж створюватиме додаткову вартість й ВВП?! Що більше зайнятих, то вищим є ВВП. Я не згущую фарби, але ми справді за крок від катастрофічної ситуації, якщо терміново не вживати якихось заходів. У сучасному світі справжнє багатство -- це люди, а не земля, копалини чи якісь інші матеріальні речі.

Ще один нюанс. Ніхто сьогодні не знає точної кількості населення, тому що перепису давно не було. Невідомо, скільки людей залишилося на підконтрольних та непідконтрольних територіях Донбасу. Он Росія заявляє, що прийняла понад мільйон українців. Тому робити якісь точні прогнози неможливо.

Леся ЯСИНЧУК

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter