ЦІКАВО

Після Каннського фестивалю Кірстен Данст вирушила до сусідньої країни
Колишня дружина Орландо Блума, із яким вони мають 6-річного сина Флінна, знайшла собі молодого красеня.
У свої 62 роки жінка не просто гарно виглядає, а й може пробігти кілька кілометрів.
Співачка вирішила перефарбувати стіни.
Відома модель вразила розкішною фігурою у сріблястій сукні.

ТЕХНОЛОГІЇ

Компанія Google представила технологію AutoML для створення нейромереж нейромережами. На конференції I/O 2017, Google розповів про технології AutoML, яка дозволяє одним
Prestigio Multipad Visconte V — один із найдоступніших на українському ринку планшетних комп'ютерів, виконаних у форм-факторі «трансформер».
Пропонуємо вам детально розглянути його характеристики, виявивши сильні і слабкі сторони. Це допоможе з'ясувати, чи справді цей гаджет виправдовує свою ціну.Плюси

Якщо без лічильника, то по-іншому: Плату за тепло в будинках нараховуватимуть за новою схемою

15.12.2016 15:09
Якщо без лічильника, то по-іншому: Плату за тепло в будинках нараховуватимуть за новою схемою

Під час розрахунку сум до оплати не враховуватиметься середньомісячна температура повітря на вулиці, як це було дотепер.

У містах визначатимуть усереднений показник споживання теплової енергії у тих будинках, де встановлені лічильники. За цим показником зроблять перерахунок за жовтень, пише газета Експрес.

Нову схему розрахунку оплати за тепло застосовуватимуть не в усіх населених пунктах, де є централізоване опалення.

-- Після скандалу із захмарними жовтневими платіжками за опалення, уряд вирішив дослухатись наших пропозицій та затвердити новий алгоритм розрахунку тарифів на теплову енергію для будинків без лічильників, -- розповідає Тарас Галайда, аналітик ГО "Публічний аудит". -- Дотепер на суми в платіжках впливала температура повітря на вулиці. Тобто мешканці будинків, де немає приладів обліку тепла, сплачували за послуги з централізованого опалення за нормативом із врахуванням температури зовнішнього повітря та кількості діб надання послуги.

До прикладу, якщо в якийсь із місяців опалювального сезону було холодніше, ніж в середньому за останні 50 -- 100 років у цей місяць, то базовий тариф за метр квадратний збільшувався. Якщо ж тепліше, то зменшувався.

За цією формулою рахунок за більш теплий місяць у році, наприклад, березень або жовтень, міг бути більшим, ніж за холодний -- січень або лютий. Усе залежало від того, які відхилення температури повітря спостерігалися порівняно з останніми 50 -- 100 роками. Наприклад, середньодобова температура за жовтень у Києві становила +6,5 градуса. У тарифі була передбачена вища температура -- +8,1 градуса. Через це суми в платіжках шокували мешканців столиці.

Тепер же розрахунки формуватимуть на основі середнього споживання тепла на квадратний метр опалювальної площі в будинках із лічильниками.

-- Як визначатиметься це середнє споживання тепла?

-- Його визначатимуть надавачі послуг під контролем місцевої влади. У кожному населеному пункті, де є система централізованого опалення, рахуватимуть середнє споживання гігакалорій на метр квадратний. За основу братимуть реальні обсяги споживання тепла, що показуватимуть прилади обліку, якими забезпечена частина будинків.

Відповідно до середнього обсягу споживання на метр квадратний формуватимуться рахунки для споживачів у будинках без лічильників. Тобто середній обсяг споживання на метр квадратний множитимуть на площу квартири і на вартість гігакалорії. Такий алгоритм нарахувань, дозволить максимально наблизити рахунки, сформовані без приладів обліку, до реального обсягу споживання.

-- Чи всюди застосовуватимуть нову схему розрахунку плати за теплопостачання?

-- Ні. Лише в тих населених пунктах, де понад 50% загальної опалювальної площі обліковується. Якщо ж менше як 50% будинків, у які централізовано подається тепло, забезпечені лічильниками, то нарахування оплати за цю послугу відбуватиметься, як і раніше.

Загалом в Україні лічильниками тепла обладнано приблизно 60% багатоквартирних будинків. Проте в деяких містах прилади обліку є менше як у половині багатоповерхівок. Зокрема, у Тернополі (оснащеність обліком теплової енергії, згідно з підрахунками НКРЕКПУ, -- 1%), у Калуші (2,8%), Кременчуці (18,7%), Житомирі (25,9%), Луцьку (31,3%).

-- Наскільки можуть знизитися суми в рахунках на тепло?

-- Суми в рахунках без лічильників можуть зменшитись від 20% до 60%, а подекуди й більше. Усе залежить від реального обсягу спожитого тепла, порахованого в будинках із приладами обліку.

Богданна МАРТИНИК

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter