Новини

ТЕХНОЛОГІЇ

Щодня сотні наших співвітчизників вирушають на роботу за кордон.
Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.

За два місяці газ на АЗС подорожчав наполовину

16.09.2016 21:40
За два місяці газ на АЗС подорожчав наполовину

Поки водії продовжують активно переобладнувати свої машини під скраплений газ -- ціна на нього ставить рекорди замість обіцяного здешевлення! Нині цей газ вартує вже 11,30 -- 11,66 гривні за літр, пише газета "Експрес".

-- З липня, тобто за два місяці, гуртові ціни на скраплений газ зросли на 50% і більше, -- розповідає Геннадій Рябцев, заступник директора науково-технічного центру "Психея". -- Подорожчання відбулося через дефіцит цього ресурсу. Зараз ринок недораховує приблизно третини місячного обсягу споживання.

-- Чому на ринку бракує скрапленого газу?

-- Тому що автомобілісти відмовляються від дорогого бензину, -- -- вважає Сергій Куюн, директор консалтингової групи "А-95". -- Таких темпів ніхто не очікував. Тому газу елементарно не вистачає.

-- Скільки саме скрапленого газу бракує на ринку?

С. Куюн: -- Лише у попередньому місяці дефіцит склав близько 30 тисяч тонн. І це продовжує тиснути на ціни.

-- Який газ використовують наші автомобілісти?

Г. Рябцев: -- У нас є власний газ, але його виробляють дедалі менше, бо в "Укргазвидобуванні" та "Укрнафті" зменшуються обсяги видобутку сировини. Відтак нам потрібно більше імпортувати.

-- Якою є частка імпортного автогазу і звідки ми його завозимо?

-- Зараз завозимо близько половини від необхідних обсягів. Чітко сказати, скільки саме -- складно, бо цей ринок закритий й він вийшов з-під контролю держави кілька років тому. Лише в столиці діє щонайменше 300 нелегальних газових заправок. В основному завозимо скраплений газ із Білорусі та Росії. В інших країнах він дорожчий.

-- Яке сьогодні співвідношення використання обсягів газу та бензину? Як воно змінилося за рік?

-- У нас споживається близько 4 мільйонів тонн бензину і близько 1 мільйона тонн скрапленого газу. До того ж у ці 4 мільйони входить не лише врахований офіційний бензин, але й суміші, сурогат. Протягом останніх років обсяги реалізації пропан-бутану збільшуються, а бензину -- зменшуються.

-- Чого очікувати у цінах на газ?

С. Куюн:-- Найближчим часом ціна може зрости до 12,5 -- 13 гривень за літр у більшості мереж. Однак у випадку щонайменшої девальвації гривні зростання цін продовжиться.

Г. Рябцев: -- Ніхто з трейдерів не заявляє про відновлення постачань, збільшення обсягів поставок. Перспективи на найближчий час не дуже хороші.

Світлана ОЛІЙНИК

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter